festival
alpinismu
ALPEN-
VEREIN.CZ

Štafeta lidé&HORY Duratec popáté v řadě vyhrála zimní trojboj Bláznivé Ice Snow Extreme Country

Poslední lednový den roku 2015 hostilo podkrkonošské město Nová Paka již po jedenácté atraktivní zimní trojboj Bláznivé Ice Snow Extreme Country. Na jednotlivce čekala kombinace: brusle 5 km, MTB 10,5 km a běh 4 km, zatímco členové štafet museli postupně zdolat 7,5 km na bruslích, 17,5 km na MTB a uběhnout 6 km. Nejrychlejším jednotlivcem byl s časem 0:52:47 František Vágenknecht (KPCK FV), který po předloňském druhém místě získal titul „Zimní král“. Stříbro vybojoval Michal Vlášek (Kellys Bike Ranch Team), těsně následovaný Štěpánem Karbanem (For Bikes Team). Nejrychlejší ze tří startujících žen byla Romana Ježková (BAKAKO Nová Paka) v čase 1:10:12.

Soutěž štafet již po páté v řadě vyhrál tým lidé&HORY Duratec (st. č. 54) ve složení brusle: Pavel Rudiš, kolo: Daniel Polman a běh: Vojtěch Záveský. Celkový čas v cíli se zastavil na hodnotě 1:22:41. Druhou štafetou v cíli byl tým Podkumburský banditi (1:32:01) a bronzovou příčku vybojovali Plantážníci (1:33:40). Během závodu chumelilo, cyklisty i běžce potrápil čerstvě napadlý sníh, a tak i když se opět nejelo na běžkách, závod měl správnou zimní atmosféru a celkem 39 sportovců (24 jednotlivců a 5 tříčlenných štafet) si během něho užilo hodně zábavy. Velké dík patří tradičně skvělým organizátorům, kteří tento ročník považují za poslední. Ale nechme se překvapit...

Tři nejrychlejší v kategorii jednotlivci - titul Zimního krále získal F. Vágenknecht