alpinismu
ALPEN-
VEREIN.CZ

Štafeta lidé&HORY Duratec obhájila prvenství v zimním trojboji Bláznivé Ice Snow Extreme Country

Konečně letos přišly mrazy a s nimi i tradiční zimní trojboj v Nové Pace. V sobotu 25. ledna se uskutečnil již devátý ročník Bláznivého Ice Snow Extreme Country. Odvahu postavit se mrazu a zledovatělé trati našlo 27 závodníků (15 jednotlivců a čtyři tříčlenné štafety). V oblíbeném zimním závodě se tradičně soutěží ve třech disciplínách: brusle, kolo (MTB) a běh na lyžích (případně klasický běh). Letos se z důvodu špatných sněhových podmínek neběželo na běžkách, ale „po svých“ na atletickém stadionu (stejně jako v předchozích dvou letech).

Štafeta lidé&HORY Duratec: P. Rudiš, D. Polman a J. Malý

Na jednotlivce čekala kombinace: brusle 5 km, MTB 10,5 km a běh 4 km, zatímco členové štafet museli postupně zdolat 7,5 km na bruslích, 17,5 km na MTB a uběhnout 6 km. Nejrychlejším jednotlivcem byl s časem 0:51:43 Rudolf Cogan (VELOCIPÉD KLUB Nová Paka), který obhájil titul „Zimní král“ z loňského roku před druhým Štěpánem Karbanem. Na stupních vítězů je doprovodil po solidním výkonu Martin Lepka. Nejrychlejší ze dvou startujících žen byla Romana Ježková (1:12:55), následovaná Jarmilou Holasovou. Soutěž štafet již po čtvrté v řadě vyhrál tým lidé&HORY Duratec (st. č. 54) ve složení brusle: Pavel Rudiš, kolo: Daniel Polman a běh: Jan Malý. Jejich celkový čas byl 1:17:58. Druhou štafetou v cíli byl tým BAKAKO Nová Paka (1:22:11) a bronzovou příčku vybojovali Plantážníci (1:40:07). Letos bylo sice málo sněhu a účastníků mohlo být také více, nicméně všichni, včetně obětavých pořadatelů, si užili spoustu legrace na čerstvém vzduchu. Že by mráz někomu zmrazil úsměv, to rozhodně ne – naopak. Tak za rok zase nabrousíme brusle, namažeme řetězy a snad konečně zase i ty běžky!