Redakce
Předplatné
Inzerce
Archiv
čísel
Kempy
a kurzy
Mezinár.
festival
alpinismu
Alpen-
verein.cz

Úvodní závod seriálu NOVA CUP odstartuje 30. dubna v Hradci Králové

30. dubna bude zahájen seriál horských kol NOVA CUP 2017 závodem metaXtren Hradec Králové. Účastníci se mohou těšit na tři trasy. Nejdelší měří 91 kilometrů, střední 62 kilometrů a pro rodiny s dětmi je připravena pohodová Nova jízda na 23 kilometrů. Na své si přijdou i mladší děti, pro ně jsou v areálu u Všesportovního stadionu připraveny dětské závody. Závod bude odstartován přímo v centru Hradce Králové, na Malém náměstí, odkud se po společném startu v 11:05 závodníci vydají do hradeckých lesů.

Trasy A a B povedou závodníky na Nový Hradec Králové k rybníku Biřička, dále přes rozhlednu Milíř odkud cesta pokračuje atraktivními singltreky a lesními pěšinami. Cyklisté zde absolvují okruh, jímž se vrátí zpět k rybníku Biřička, poté trasa vede směrem k Marokánce. Trasa B se odtud vrací do Hradce Králové. Závodníci na trase A pokračují po písečných cestách k bikery oblíbeným Sutým břehům u břehů řeky Orlice. Poté se vrátí městskými lesy zpět do Hradce Králové do cíle ke Všesportovnímu stadionu. „Závody jsou určené nejen pro zkušené bikery, ale i pro rodiny s dětmi, jimž tento sport více přiblížíme a zatraktivníme,“ upřesňuje zástupce týmu organizátorů Filip Švestka. Nova jízda vede méně náročným okruhem o délce 23 kilometrů po zpevněných lesních cestách v hradeckých lesích. V závěru se u Stříbrného rybníka napojí na trasy A a B a pokračuje stejnou cestou do cíle v Hradci Králové. „Nova jízda je pro cyklisty všech výkonnostních kategorií, i proto je závod vypsán pro handicapované jezdce. Není to jen o závodění, naším cílem je, aby si lidé užili příjemný den na kole spolu s celou rodinou a přáteli,“ doplňuje Filip Švestka.

Ze známých osobností, které svojí účastí hradecký závod vyšperkují, je například šestinásobný paralympijský vítěz a nejúspěšnější cyklista paralympijské historie Jiří Ježek. „Těším se na skvělou atmosféru závodu i na sportovní výzvu, kterou pro mě start na NOVA CUPU představuje, protože na horském kole nezávodím moc často. Věřím, že si to užiji stejně jako stovky nadšených účastníků,“ komentuje před startem Jiří Ježek. Po jeho boku se představí domácí bývalý profesionální silničář a účastník Tour de France Jan Hruška. Nebude chybět ani reprezentantka ČR Adéla Šafářová, jež se s několika tituly české šampionky řadí ke špičce horských kol.

Nově jsou součástí seriálu NOVA CUP závody koloběžek, které budou připraveny vždy na trase B a v Nova jízdě. Závod v Hradci Králové je navíc součástí Českého poháru koloběhu. V areálu u Všesportovního stadionu bude pro účastníky připraven i bohatý doprovodný program. Kromě atrakcí pro děti, jako je skákací hrad nebo projížďka v elektro autech, bude pro dospělé jistě zajímavá profesionální kaskadérská show na motocyklu nebo vystoupení RideWheel. Představí se i taneční škola Michala Němečka – BonStep. A chybět nebude ani tradiční oslava čarodějnic a s ní spojené opékání buřtů za doprovodu DJ Michele Cavalletto.

Úvodní závod seriálu NOVA CUP by si neměl nechat ujít žádný biker. Do 23. dubna se závodníci mohou přihlásit za zvýhodněné startovné, ke kterému získají pamětní tričko. Poslední dubnovou neděli na viděnou.

Hlavními partnery seriálu jsou metaXtren, Mitas, Kalas a Trek. Oficiálním partnerem a časomírou seriálu NOVA CUP 2017 jsou švédské hodinky Kronaby Sweden od 4PM.cz. Hlavním mediálním partnerem je TV Nova. Konání akce umožnil podnik Lesy České republiky, s. p.

 

NOVA CUP 2017- kalendář závodů:

  • METAXTREN HRADEC KRÁLOVÉ - 30. 4. 2017
  • STOLOVÉ HORY - 14. 5. 2017
  • SÁZAVA - 17. 6. 2017
  • TÁBOR - 8. 7. 2017
  • METAXTREN KRKONOŠE - 26. 8. 2017
  • MIKULOV - 16. 9. 2017
  • HRADEC KRÁLOVÉ - 28. 9. 2017

 

Více informací o seriálu NOVA CUP 2017 na www.novacup.cz.