alpinismu
ALPEN-
VEREIN.CZ

Tým lidé&HORY vyhrál štafetový závod Jezevecrace

Pátý ročník závodu Jezevecrace, který se konal 23. 9. 2017 tradičně v Rychnově u Jablonce, nabídl účastníkům hned tři disciplíny: silniční kolo, bike a běh. S kombinací třech disciplín se nejlépe vypořádala štafeta lidé&HORY, když Dan Polman projel nejrychleji 37 km dlouhý silniční okruh, Martin Kohl zvládl ve druhém nejrychlejším čase náročnou 24 km dlouhou bikovou trať a obtížný 14 km dlouhý běžecký úsek zdolal v suverénně nejrychlejším čase Vojta Záveský. Při jeho doběhu se celkový čas zastavil na hodnotě 3:37:11. Druhý v pořadí skončil tým Cyclology v čase 3:51:55 a bronz brali Velký Frajeři s časem 4:12:26. Nejrychlejším z pěti odvážlivců, kteří si všechny tři disciplíny „střihli“ sólo, byl Pavel Novák (čas 4:15:04). Nejrychlejší mixovou štafetou se stal tým Česká Kamenice (Hájek, Linc, Pilařová) v čase 4:25:13.

Silnční závod nabídl vše – od prudkých stojek, serpentin, přes větrné roviny až po zvlněný terén. Bike byl velmi poctivou zkouškou fyzičky v obtížném a místy dost strmém terénu. Také běžci museli kromě fyzičky zapojit i technickou dovednost. Když nám Vojta popisoval, jak se ve stěně plazil po čtyřech a v sebězích si párkrát ustlal, radovali jsme se z vítězství, ale samozřejmě i z toho, že jsme vše přežili bez úhony. Naštěstí se tak dá mluvit o všech závodnících, kteří se této akce s fajn atmosférou zúčastnili.