Redakce
Předplatné
Inzerce
Archiv
čísel
Kempy
a kurzy
Mezinár.
festival
alpinismu
Alpen-
verein.cz

První středoevropská trailová tour

Dnes  spouštíme celkem zajímavý  projekt (www.trailtour.cz), který pravděpodobně nemá ve světě obdoby – první středoevropskou trailovou tour -  TRAILTOUR. Primárně chceme běžecké komunitě ukázat krásu trailu, diametrálně odlišnou energii, kterou nabízí běh v přírodě. Chceme výrazně budovat trailové prostředí a komunitu. Paralelně se soustředíme na objevování nových, ne úplně tradičních destinací, kde se dá běhat, něco zažít a poznat. Hecni se s kamarády, zmáčkni se trochu, vykolej trochu svůj běžný život a vyraž za poznáním na některou z tras TRAILTOUR.

 

Parametry:

 

  •          5 zemí (Česko, Slovensko, Maďarsko, Rakousko, Polsko)
  •          46 etap
  •          597 kilometrů
  •          25.365 m převýšení
  •          Start 27.4.
  •          Ukončení 31.7.

 

 

Hlavní příběh je následující…

Běháš.

Objevils to kouzlo, energii, smyslnost, návykovost a krásu běhu, bez které si už dnes nedokážeš představit svůj život. Postupně se zlepšuješ, posouváš se vpřed a cítíš tu výraznou změnu v tvém životě. Najednou je živost pestřejší, barevnější, zábavnější, hravější,… neuvěřitelná energie.

Nastal ale čas, posunout se do dalšího levelu…

Vlastní poznání a objevování vždycky nejvíce posouvalo civilizace vpřed. Neošlapávej stále tu stejnou cyklostezku, na které poznáš maximálně novou kočku s hezkým zadkem. Objevuj. Objevuj své vnitřní limity, objevuj nové kouty nejen našich zemí, objevuj tu neuvěřitelnou a nevyčerpatelnou energii, kterou nám příroda dává. Objev ranní východ slunce na hřebeni hor, kýčovitý rozhled do té naší nádherné zahrádky nebo západ slunce za siluetou dalšího hřebene. Objev v sobě nový rozměr, sbal své kamarády a vyraž poznat něco nového, načerpej energii do dalších dní, vykolej trochu své každodenní rituály a posuň se zase o kousek vpřed. Svět přeje odvážným. Neboj se, stačí se jen rozhodnout…

V rámci trailové série TRAILTOUR jsme připravili 46 etap, kde můžeš zažít a ochutnat různé formy trailového běhu. Jsou zde etapy v příměstských lesích, ryzí horské etapy, technické traily, ale také tvrdé etapy na hraně skyrunningu. Vyber si a vyběhni. Je jen na tobě, jestli vyrazíš jen na jednu etapu nebo procestuješ celou TRAILTOUR. Je jen na tobě, který den a čas si zvolíš. Dobrodružství a poznávání je návykové. Startujeme 27.4. a končíme 31.7. Po vzoru Le Tour hodnotíme celé etapy a jako bonus také vložené vrchařské prémie… Vítězové celé TRAILTOUR se mohou těšit na 3-denní pobyt s ryzím běžeckým programem v anglickém národním parku Lake District, včetně návštěvy centrály inovejtu (duben-květen 2018), další pak na bohatou tombolu ve které je také 1 ticket na 3 denní pobyt v Lake District.

Carpediem!

 

Na základě zkušeností z minulých projektů (44vrcholu.cz  a inov8rally.cz) jsme přesvědčení, že tady, v srdci Střední Evropy, ve Vizovicích, vzniká unikátní běžecký projekt, který chceme do budoucna rozvinout po celé Evropě. Máte jedinečnou možnost být u toho a zapojit se do této unikátní akce. Celá TRAILTOUR bude řízena ze stránky www.trailtour.cz, kde najdete pravidla, podmínky, seznam všech etap, včetně příběhů, co vás na jednotlivých etapách čeká, včetně fotogalerií. Jsou zde také připraveny mapy a gpx všech etap ke stažení. Každý večer zde budeme aktualizovat výsledky ze všech etap, stejně jako výsledky všech vrchařských prémií. Otevíráme také veřejnou skupinu pro sdílení zkušeností, fotek, příběhů,… https://www.facebook.com/groups/inov8trailtour/